Medic Specialist

Profilul ideal al candidatului:

  • Medic specialist cu certificat valid de liberă practică („Certificat de Liberă Practică”);
  • Cunoștințe foarte bune de limba Engleză și abilități de lucru pe calculator;
  • Experiență clinică de minimum 2 ani în studii clinice, pe o poziție de sub-cercetător, cu o bună cunoaștere a principiilor ICH/GCP;
  • Abilitatea de a lucra în echipă, abilități bune de conducere și prezentare.

Căutăm o persoană cu un nivel ridicat de profesionalism, personalitate complexă, cu viziune și putere de convingere, o persoană care, prin muncă grea și dăruire față de profesie, poate duce la promovarea serviciilor de sănătate de înaltă calitate.

Responsabilități:

  • Susține cercetătorul principal în activitățile legate de studii clinice;
  • Se alătură CRA și Sponsorilor pentru a asigura performanța studiilor clinice; asigură standardele de calitate; rezolvă problemele logistice și practice legate de studiul clinic și promovează mediul de lucru în echipă;
  • Dezvoltă o cunoaștere cuprinzătoare a protocolului de studiu și a altor documente relevante;
  • Interacționează cu personalul clinicii CCBR în ceea ce privește obiectivele și starea proiectelor clinice;
  • Asigură conformitatea cu reglementările ICH/GCP și POS-urile companiei.

Oferim:

  • Programe de instruire și dezvoltare;
  • Un mediu de lucru profesional și stimulant.

Descrierea companiei:

Policlinica CCBR este parte a unei multinaționale americane ce are o largă experiență în domeniul asistenței și cercetării medicale.
**În conformitate cu Regulamentul (UE) 679 din 2017 aplicabil în întreaga Uniune Europeană începând cu data de 25 mai 2018 (GDPR), datele cu caracter personal cuprinse în CV-ul dvs. sunt colectate și prelucrate în procesul nostru de recrutare. Prin continuarea participării în procesul de recrutare, vă dați acordul dvs. pentru prelucrarea acestor date.